HaberlerKombi Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Zengin Teknik Servis

Ekim 9, 2020by admin0
  • Kombide yanma tepkimeleri oluşur. Bu sebeple de zehirli gazların meydana gelmesi olağan bir durumdur. Önemli olan ise yanma sonucunda oluşan atık gazın yani zehirli gazın dışarı sağlıklı bir şekilde gönderilmesidir. Kombi marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun bacasız kullanılamaz. Bacalı kombilerde bina bacasına bağlantı yapılacağı için baca çekişinin kuvvetli olması, bacanın tıkalı olmaması ve bacanın çelik olması gerekir. Bu gibi durumlarda atık gaz dışarı kolay gönderilir ve kullanıcı zehirlenme gibi durumlara maruz kalmaz. Hermetik ve yoğuşmalı kombilerde ise atık gaz fan ile dışarı uzanan hava akım borusu vasıtasından dışarı gönderilir. Fan olup çalıştığı sürece ve hava akım borusu yerinden çıkmadığı sürece zehirlenme olasılığı düşer. Kombiler zaten emniyet sistemine sahip olduğundan bu gibi durumlarda arızaya geçer ve bloke olur. Servisi arayarak yardım alabilirsiniz.Yoğuşmalı Kombi İlla Büyük Dairelerde mi Kullanılmalı?
  • Aslında öyle bir koşul yoktur. Fakat yoğuşmalı kombiler normal dairelere göre petek sayısının iki katı fazla olan dairelerde kullanılır ise yoğuşmayı doğru ve tasarruflu şekilde sağlayabilir. Bu nedenle de genelde konutlarda normal dairelere oranla 2 katı kadar fazla petek olmalıdır. Küçük dairelerde kullanılır fakat yoğuşma sağlamaz, daireye de beklenti açısından fazla gelir. Bir de maliyet konusunda daha pahalı olduğu için yok yere fazladan ücret ödemiş olursunuz2.2Yoğuşmalı Kombiler Diğer
  • Çeşitlerine Göre Neden Daha Pahalı?
    • Çünkü sahip oldukları teknoloji diğerlerine oranla daha pahalıdır. Daha büyük konutlarda ısıtma ve sıcak su anlamında konfor sağlamaktadır. Hermetik ve bacalı kombiye nazaran biraz daha büyüktür ve kapasite açısından da farklıdır. Bu sebeple maliyet açısından biraz daha pahalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button
Open chat